ÜRÜNLERİMİZ

Mobirise Website Builder
JET PULSE FİLTRE SİSTEMLERİ

Jet Filtre, bir diğer adıyla Jet Pulse Filtre endüstriyel toz toplama sistemleri için mühendislik, malzeme ve ekipman temini, imalat, montaj, devreye alma ile süpervizörlük hizmetlerini sunmaktayız.
Daha fazlası..

Mobirise Website Builder

FİLTRE TEL KAFESLERİ

İstediğiniz boy ve çaplarda filtre tel kafesleri imalatını gerçekleştirip tarafınıza garantili bir şekilde teslim ediyoruz. İstenildiği takdirde filtre torbaları ile birlikte sisteme montajını yapıyoruz.
Daha fazlası..

Mobirise Website Builder

FİLTRE TORBALARI

Bir çok filtre torbası çeşitlerimiz için...
Daha fazlası..

JET PULSE FİLTRE SİSTEMLERİ

Mobirise Website Builder

Tozsuzlaştırma sistemlerinin tasarımı, üretimi ve uygulamaları konularında, ayrıca endüstriyel tesislerin karşılaştığı toz problemlerine uygun çözümler üretmekteyiz.

Jet Filtre, bir diğer adıyla Jet Pulse Filtre endüstriyel toz toplama sistemleri için mühendislik, malzeme ve ekipman temini, imalat, montaj, devreye alma ile süpervizörlük hizmetlerini sunmaktayız.. 

Her çeşit filtre torbaları için Jet Pulse filtre sistemlerinin imalatını yapıp anahtar teslimiyle faaliyete hazır hale getiriyoruz.

Mobirise Website Builder

İşletmede üretim sonrası çıkan tozlu hava sisteme girer. Filtre torbalarına yönelen tozlar torbaların yüzeyine tutunur. Torbanın içerisine geçen temiz hava venturi üzerinden filtre ünitesi temiz bölmesine geçerek üniteyi terk eder. Filtre torbası yüzeyinde biriken toz yüzünden torbanın geçirgenliği azalır. Elektronik timer ile 0.1 saniyeye kadar ayarlanabilen selenoid valfler yüksek basınçlı hava, valfler aracılığıyla üfleme borularına gider. Üfleme borularındaki deliklerden venturiler içine yüksek basınçlı hava iletilir. Filtre torbasının yüzeyindeki tozlar ters hava akımı sayesinde aşağı silkelenir ve temizlenir.

Mobirise Website Builder
FİLTRE TEL KAFESLERİ

Filtre kafesleri üretimi için rulo halinde olan demir çubuklar makine yardımıyla düz bir hale getirelerek istenen boyda kesilmektedir. Kesilen demir çubuklar kafes haline getirilmek için otomatik puntalama makinesinde belli mesafelerde aralarına demir halkalar konularak kaynatılmaktadır. Daha sonra alt kısmına kapak ve üst kısma istenen venturi tipi montajı yapılarak boyama işlemine geçilmektedir. Elektrostatik boya kullanılarak boyanan filtre kafesleri teslimata hazır hale gelmektedir.

Tel kafesler imalat sonrası çapaklarından arındırılarak filtre torbalarını takıp çıkarırken herhangi bir yırtılma, deformasyona uğrama olasılığı asgariye indirilmiş olmaktadır. Elektro galvaniz işlemi ile paslanma geciktirilerek tel kafesleri ömrünün uzaması sağlanmaktadır.

İstediğiniz boy ve çaplarda filtre tel kafesleri imalatını gerçekleştirip tarafınıza garantili bir şekilde teslim ediyoruz. İstenildiği takdirde filtre torbaları ile birlikte sisteme montajını yapıyoruz..

FİLTRE TORBALARI

Mobirise Website Builder
%100 Polyester
Filtre Torbası

Sürekli çalışma sıcaklığı 150°C olan polyester filtre torbaları birçok sektörde tercih edilmektedir. Hem düşük maliyeti hem de çoğu sektörde sorunsuz bir şekilde çalışması dolayısıyla tercih sebebi olmaktadır. Asitlere ve oksitlere karşı yüksek direnç sağlayan polyester filtre torbaları aşınmalara karşı güçlüdür.

Hidrofob emprenye işlemi yapılarak su ve yağ itici özellikleri bulunan polyester filtre torbasını, tozun su ve yağlı şekilde geldiği sektörlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir tarafı gazeli olan torbalar tozun yüzeyden rahatlıkla kayarak torbaya tutunmasını engellemektedir.

**Sektörünüzle ilgili en uygun filtre torbası materyalini öğrenmek için bizleri arayabilirsiniz.

Mobirise Website Builder
%100 Antistatik
Filtre Torbası

Plastik ve un gibi bazı sektörlerde oluşan tozların elektrik yüklü olarak sisteme gelmesi tehlike arz etmektedir. Bu gibi durumlarda elektrik yükünün getireceği zararı önlemek amacıyla bazı sektörlerde antistatik filtre torbası kullanılmaktadır. Torbanın içerisine konulan iletken çubuklar veya iletken elyaf şeritler halinde imal edilerek bu gibi tehlikelerin yaşanmasını önlemektedir..


Antistatik Filtre Torbası Nerelerde Kullanılır?

*Çimento Fabrikaları
*Metal İşleme Tesisleri
*Ahşap Fabrikaları
*Tahıl Ambarları
*Çimento Fabrikaları
*Gübre Fabrikaları
*Taşocakları
*Eritme Tesisleri
*Plaster Fabrikaları
*Polisaj Fabrikası
*Kurşun Üretim Tesisleri

Mobirise Website Builder
%100 Meta-Aramid (Nomex) Filtre Torbası

Demir-çelik eritme tesisleri, asfalt plentleri gibi yüksek sıcaklık söz konusu olan sektörlerde torbaların gelen sıcak toz ve havayla erimemesi için yüksek ısıya dayanıklı filtre torbası ihtiyacı doğar. Bu ihtiyacı karşılamak için sürekli çalışma sıcaklığı 200°C (anlık maksimum sıcaklığı 220°C) olan meta-aramid Nomex filtre torbaları tercih edilmelidir. Aksi taktirde daha düşük ısıya dayanıklı olan polyester filtre torbalarının kullanılması sistem içerisindeki torbaların erimesine sebep olacaktır.
Uzman görüş almak ve sorularınızı yöneltmek için bizi aramanız daha faydalı olacaktır. Sektörünüze uygun filtre torbası materyalini belirlemek, sizlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda mümkün olacaktır.

Mobirise Website Builder
%100 Polyester PTFE
Filtre Torbası

Sürekli çalışma sıcaklığı 260°C olan polyester PTFE filtre torbaları birçok sektörde tercih edilmektedir. Asitlere ve oksitlere karşı yüksek direnç sağlayan polyester PTFE filtre torbaları aşınmalara karşı güçlüdür. Hidrofob emprenye işlemi yapılarak su ve yağ itici özellikleri bulunan polyester filtre torbasını, tozun su ve yağlı şekilde geldiği sektörlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir tarafı gazeli olan torbalar tozun yüzeyden rahatlıkla kayarak torbaya tutunmasını engellemektedir.

**Sektörünüzle ilgili en uygun filtre torbası materyalini öğrenmek için bizleri arayabilirsiniz.

Mobirise Website Builder
%100 Akrilik Homopolimer
Filtre Torbası
Mobirise Website Builder
%100 Polyimide P84 Filtre Torbası
Mobirise Website Builder
%100 Cam Elyaf
Filtre Torbası
Mobirise Website Builder
%100 Polipropilen
Filtre Torbası
Adres:

Balçık, Organize Cd. No:89,
41400 Gebze/Kocaeli/Türkiye


İletişim:

E-mail: info@miracfiltre.com
Telefon: +90 (262) 751 47 10    *Daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz

    Müşteri hizmetlerimiz ve Ar-Ge ekibimiz tüm ihtiyaçlarınıza yardımcı olmaya hazır.